Bungee Sigulda

Latvijas Gumijlēcēju klubs (LGK)

Latvijas Gumijlēcēju klubs ir oficiāli dibināts 1994.gadā, taču pirmie lēcieni notika jau 1989.gadā. Toreiz gumijas bija izgatavotas sagriežot strēmelēs automašīnu riepu kameras un sapinot tās pīnēs. Nedaudz vēlāk saviem treniņiem tās sāka izmantot kaskadieru grupas “Kurbads” dalībnieki, lēkājot no Gaujas tilta Siguldā. Popularitāti šī nodarbe sāka iegūt pēc 1992.gada 10.maija, Ivara Beitāna lēciena no 50m augstā ceļamkrāna pie Nacionālās Operas Rīgā. Kopš tā laika LGK aktivitātēs ir iesaistījušies aptuveni 30 000 cilvēki un veiksmīgi notikuši vairāk kā 150 000 lēcieni. Mēs esam Latvijā iemēģinājuši gandrīz visus Pasaulē pastāvošos gumijlēkšanas veidus. LGK ir izstrādājuši Gumijlēkšanas tehniskās drošibas sistēmu, ko apstiprinājuši eksperti.

Drošība

Lai garantētu maksimālu lēcēju drošību, katra no pielietotajām sistēmām ir spējīga izturēt vismaz desmitkārtīgu pārslodzi nekā faktiski tām tiek uzlikta. Papildus tam tiek izmantota dubultās drošības sistēma, kas izslēdz cilvēcīgo kļūdu, gadījumā, ja instruktors kaut ko aizmirstu pieāķēt. Visā pasaulē gumijlēcēju moto ir DROŠĪBA PĀRI VISAM! Pēc statistikas lēkt ar gumiju ir daudz drošāk nekā braukt ar auto…

Triki un specefekti

LGK instruktori, kā kaskadieri un specefektu meistari, ir piedalījušies vairāk kā 50 filmu, reklāmas un mūzikas klipu uzņemšanā. Pateicoties mūsu aprīkojumam un zināšanām, filmu un klipu varoņi iemācās lidot un veikt dažādus bīstamus trikus. Mūsu kaskadieri ir guvuši pirmo un citas godalgotas vietas Skandināvijas kaskadieru triku čempionātā dažādos gados.